2020 2021 2022

Dzień bez długów

Święto nietypowe


W 2021 roku Dzień bez długów wypada:
17 listopada 2021
Środa
Najbliższe wydarzenie wypada 17 listopada 2022, czyli za 349 dni.
Dzień bez Długów jest ogólnopolskim świętem obchodzonym od 2009 roku.
Jego pomysł zrodził się w Grupie KRUK, która zajmując się windykacją, zna problem zadłużenia od podszewki. Celem święta jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem zadłużenia w Polsce oraz pokazanie jak odpowiedzialnie zarządzać pieniędzmi. Ze statystyk wynika, że połowa Polaków jest związana umową kredytową. Nieumiejętne zarządzanie finansami często zmusza kolejne osoby do brania kredytu, w celu spłacenia kredytu. Pętla kredytowa jest bardzo trudna do przerwania, a jednocześnie jest częstą sytuacją wśród zmagających się z długami.
Dzień bez Długów jest okazją, by uczyć nie tylko, jak zarządzać pieniędzmi, by zachować płynność finansową, lecz także co zrobić w sytuacji, kiedy jeden dług zastępuje kolejny. Jest to ważne zwłaszcza dlatego, że obok seniorów grupą mającą największe kłopoty z zadłużeniem są osoby młode do 25 roku życia. Coroczne święto to także doskonały moment, by skorzystać z porady profesjonalistów i na nowo zaplanować domowy budżet, by w końcu odetchnąć pełną piersią, nie martwiąc się kolejnymi ratami do spłacenia.

Występowanie w kalendarzach

Podobne święta

31 października 2021
Światowy Dzień Oszczędzania
Święto powstałe z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924 roku w celu zapewnienia stabilnego i długotrwałego rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania.

Wydarzenia tego samego dnia

17 listopada 2021
Międzynarodowy Dzień Studenta
Święto ustanowione przez Europejskie Forum Studentów.
17 listopada 2021
św. Elżbiety węgierskiej
Wspomnienie obowiązkowe świętej Elżbiety węgierskiej.
17 listopada 2021
Obrazek pochodzi ze strony: pixabay.com Autor: Nattanan Kanchanaprat