2020 2021 2022

Dzień Przewodników i Ratowników Górskich

Święto nietypowe
Święto branżowe


W 2021 roku Dzień Przewodników i Ratowników Górskich wypada:
10 sierpnia 2021
Wtorek
Najbliższe wydarzenie wypada 10 sierpnia 2022, czyli za 245 dni.
Praca przewodników i ratowników górskich jest bardzo wymagająca. Osoby te dbają o bezpieczeństwo turystów, jak i profesjonalistów zdobywających górskie szczyty. Dlatego należy im się uznanie i specjalny dzień, w którym mogą obchodzić swoje święto. Tak też się stało i znalazł się on w kalendarzu.

Dzień Przewodników i Ratowników Górskich przypada na 10 sierpnia . Data tego święta nie została wybrana przypadkowo. Tego dnia są także imieniny św. Wawrzyńca - diakona i męczennika chrześcijańskiego, który, jak się uważa, chroni przed wieloma zagrożeniami. To właśnie on został wybrany na patrona pracowników GOPR, TOPR, SMPG Lider i wielu innych organizacji dbających o bezpieczeństwo w górach.

Mimo to przewodnicy i ratownicy mają w okresie letnim dużo pracy, ponieważ to czas wypoczynku i w górach wzmożony jest ruch turystyczny. Warto zatem tego sierpniowego dnia przystanąć na chwilę i podziękować tym wszystkim wspaniałym ludziom dbającym o bezpieczeństwo za ich ochronę - szczególnie jeśli przebywa się akurat w górach. Miłym gestem może być także osobiste podziękowanie lub zrobienie tego za pośrednictwem Internetu.

Czego życzyć przewodnikom i ratownikom górskim? Jak najmniej interwencji i jak najwięcej spokoju!

Występowanie w kalendarzach

Wydarzenia tego samego dnia

Obrazek pochodzi ze strony: imienniczek.pl