2021 2022 2023

Dzień Ukrytej Miłości

Święto nietypowe


W 2022 roku Dzień Ukrytej Miłości wypada:
14 stycznia 2022
Piątek
Najbliższe wydarzenie wypada 14 stycznia 2023, czyli za 234 dni.

Czy zdarzyło ci się kiedyś kochać kogoś po cichu, w tajemnicy, bez wyjawiania swoich uczuć? Jeśli tak, to być może nie zdawałeś sobie sprawy, że miałeś idealną okazję do wyznania miłości ukochanej osobie! 14 stycznia, równo miesiąc przed Walentynkami, obchodzimy nietypowy Dzień Ukrytej Miłości, który jest związany właśnie z tym skrywanym, bardzo często nigdy nieujawnianym uczuciem.


Miłość od zawsze stanowiła ważny element naszego życia. Mówiono o niej już od zarania dziejów, zarówno w formie lekarstwa na wszystkie smutki, jak i o przyczynie przygnębienia i pogorszonego samopoczucia. Zakochanie obecne jest w literaturze, w piosenkach, na filmach - wszędzie, gdzie się nie obejrzymy, otacza nas pojęcie miłości i związanych z nią emocji. Nie ma w tym nic złego, w końcu jest to wspaniałe uczucie, które wielu z nam nadaje sensu życia i sprawia, że serce bije zdecydowanie mocniej. Co więcej, miłość przyczynia się także do poprawy naszego zdrowia i sprawia, że jesteśmy pozytywnie nastawieni do naszego otoczenia. Dzień Ukrytej Miłości jest idealną okazją do wyznania skrywanych uczuć, dlatego przy najbliższej okazji podejdź do ukochanej osoby i powiedz jej, co tak naprawdę czujesz!


Występowanie w kalendarzach

Podobne święta

14 lutego 2022
Walentynki
Święto zakochanych obchodzone w dniu wspomnienia świętego Walentego, patrona zakochanych.
15 lutego 2022
Dzień Singla
Nie ważne, czy bycie singlem jest świadomym wyborem, czy przykrą koniecznością. Święto dla singli jest okazją do pokazania otoczeniu, że życie bez pary też ma swoje uroki i może być piękne.

Wydarzenia tego samego dnia

14 stycznia 2022
Dzień Osób Nieśmiałych
Ten dzień to doskonała okazja to przełamania nieśmiałości i wyjścia choć troszkę ze swojej strefy komfortu. Na co się dziś odważysz?
14 stycznia 2022
Światowy dzień logiki
Celem Światowego dnia Logiki jest jej rozpropagowanie w życiu codziennym, jak i zarówno w nauce, wiedzy i technologii, wymyślono je we współpracy z Międzynarodową Radą ds. Filozofii i Nauk Humanistycznych.
Obrazek pochodzi ze strony: pexels.com Autor: June