2023 2024 2025

Dzień Elvisa Presleya

Święto nietypowe
Wyjątkowe postacie


W 2024 roku Dzień Elvisa Presleya wypada:
8 stycznia 2024
Poniedziałek
Najbliższe wydarzenie wypada 8 stycznia 2025, czyli za 176 dni.
Są tacy wokaliści, którzy poruszą nawet najbardziej zatwardziałe serce i zachęcą do tanecznego kroku wszystkich na sali. Są też tacy artyści, których nikomu przedstawiać nie trzeba. Dzień Elvisa Presleya to czas, w którym fani świętują kultową postać, łączącą w sobie te dwa przymioty. Król Rock and Rolla urodził się właśnie 8 stycznia 1935 roku w amerykańskim stanie Missisipi. Nikt wtedy nie spodziewał się, że będzie to osoba, która na zawsze odmieni oblicze muzyki rozrywkowej.

Twórczość Elvisa jest niezwykle bogata. Są jednak tytuły, które znamy wszyscy bardzo dobrze: "Always On My Mind" czy "Love Me Tender" wzruszają od pierwszego wysłuchania, zaś "Jailhouse Rock" i "Hound Dog" to najlepszy sposób na rozruszanie wielopokoleniowej imprezy. Kultowe jest także wykonanie Elvisa utworu "Can't Help Falling In Love", który wbrew powszechnym opiniom nie został przez niego napisany, a wzorowany był na melodii "Plaisir d'Amore".

Elvis Presley zmarł w wieku 42 lat, ale pamięć po nim pozostaje do dzisiaj. Nikt nie ma wątpliwości, że pozostawił po sobie nieśmiertelny dorobek. Wiele z nas ma składanki i jego albumy na swoich półkach, a w Krakowie znajdziemy nawet pomnik jego pamięci.

Występowanie w kalendarzach

Podobne święta

21 czerwca 2024
Święto Muzyki
Od 1981 z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia, od 1995 roku Międzynarodowe Święto Muzyki, w Polsce od 2000.
1 października 2024
Międzynarodowy Dzień Muzyki
Powstało z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki (IMC), działającej przy UNESCO. Celem obchodów jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje, oraz promowanie muzyków.

Wydarzenia tego samego dnia

8 stycznia 2024
Dzień Sprzątania Biurka
Dzień obchodzony w drugi poniedziałek stycznia. Ma nas zachęcać do wkroczenia w nowy rok z uporządkowanym otoczeniem.
Obrazek pochodzi ze strony: pexels.com Autor: Markus Spiske