2021 2022 2023

Dzień Sprzątania Biurka

Święto nietypowe


W 2022 roku Dzień Sprzątania Biurka wypada:
10 stycznia 2022
Poniedziałek
Najbliższe wydarzenie wypada 9 stycznia 2023, czyli za 349 dni.

W drugi poniedziałek stycznia, kiedy nie zdąży opaść w nas jeszcze zapał noworocznych postanowień i chęci zmiany, przychodzi święto dość nietypowe - Dzień Sprzątania Biurka. To idealny czas, by wreszcie zakasać rękawy i zabrać się za ten nielubiany dość obowiązek. "Kto nie ma bałaganu na biurku, niech pierwszy rzuci ścierkę." - można by sparafrazować słynny cytat, ponieważ z biurkami bałagan powiązany jest nieodłącznie.
Po co więc sprzątać? Czyste miejsce pracy z pewnością odwdzięczy się dużo szybszym odnajdowaniem potrzebnych przedmiotów, a co za tym idzie lepszą wydajnością naszej pracy. Innym, nie mniej ważnym powodem, aby doprowadzić biurko do ładu jest kwestia naszego zdrowia. Jak pokazują różne badania, wdychanie kurzu jest groźne nie tylko dla alergików, ale może spowodować rozwój tej choroby u osób zdrowych, a nawet doprowadzić do rozwoju nowotworu. Z pocieszeniem przychodzą wyniki innych badań, które mówią, że rozgardiasz na biurku jest domeną ludzi kreatywnych i inteligentnych. Nie martwmy się więc aż tak bardzo, jeśli już w kilka dni po tym jakże potrzebnym święcie, bałagan wróci do nas jak bumerang.

Występowanie w kalendarzach

Wydarzenia tego samego dnia

10 stycznia 2022
Dzień Obniżania Kosztów Energii
Zapoczątkowany przez organizację Canadian Energy Efficiency Alliance dzień mający na celu zwrócenie uwagi na temat oszczędzania energii.