2023 2024 2025

Dzień Singla

Święto nietypowe


W 2024 roku Dzień Singla wypada:
15 lutego 2024
Czwartek
Najbliższe wydarzenie wypada 15 lutego 2025, czyli za 209 dni.
Dzień Singla (ang. Singles Awareness Day) to święto, którego nie mogą przegapić osoby, które nie znalazły do tej pory swojej drugiej połówki. W tym dniu nie jest ważne, czy bycie singlem jest świadomym wyborem, czy przykrą koniecznością. Pomysłodawcą tego wyjątkowego dnia jest Trevor Mcwanda, który sam przez długi czas był singlem i uznał, że nie tylko osoby zakochane powinny mieć w kalendarzu swój dzień. Święto jest obchodzone od 2005 roku i aż dziwne, że nikt nie wpadł wcześniej na to, by je stworzyć. Nikogo nie powinno też dziwić, że Dzień Singla jest obchodzony 15 lutego, czyli tuż po Walentynkach.
Wiele osób samotnych ma dość serduszek, kwiatów i czekoladek, które pojawiają się w każdym sklepie już na kilka tygodni przed Walentynkami. Samo święto zakochanych jest kulminacją wszystkiego, co kojarzy się miłością i życiem w duecie, a to potrafi przytłoczyć tych, którzy nie mają pary. Święto dla singli jest zatem doskonałą okazją do pokazania otoczeniu, że życie bez pary też ma swoje uroki i może być piękne. W końcu bycie singlem zapewnia wolność, swobodę i brak ograniczeń na co dzień i od święta.

Występowanie w kalendarzach

Podobne święta

14 stycznia 2024
Dzień Ukrytej Miłości
To nietypowe święto obchodzimy miesiąc przed Walentynkami. A może warto przestać ukrywać własne uczucia? Co może pójść nie tak?
14 lutego 2024
Walentynki
Święto zakochanych obchodzone w dniu wspomnienia świętego Walentego, patrona zakochanych.

Wydarzenia tego samego dnia

15 lutego 2024
Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa
Dzień organizowany przez ICCCPO (International Confederation of Childhood Cancer Parent) w zespół z UICC i koncernem farmaceutycznym Sanofi-Aventis
Obrazek pochodzi ze strony: pexels.com Autor: Artem Beliaikin