2023 2024 2025

Finał WOŚP

Święto nietypowe


W 2024 roku Finał WOŚP wypada:
14 stycznia 2024
Niedziela
Najbliższe wydarzenie wypada 12 stycznia 2025, czyli za 184 dni.
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest to fundacja, której głównym celem jest ratowanie życia chorych osób, szczególnie dzieci, a także prowadzenie działań które poprawią ich zdrowie. Jej historia sięga aż 1993 roku. Co roku, w drugą niedziele stycznia prowadzona jest medialna impreza pod patronatem Jurka Owsiaka, która posiada charakter charytatywny. Podczas Finału WOŚP gra "wielka orkiestra", co dokładniej oznacza koncerty muzyczne, które odbywają się w całym kraju, a także poza jego granicami. Podczas Finału dochodzi również do organizacji zbiórek pieniędzy przez wolontariuszy, głównie na ulicach miast i wsi, z których dochód przeznaczany jest oczywiście na ratowanie ludzkiego życia. Transmisje z koncertów Finału transmitowane są przez ogólnokrajowe media. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od praktycznie początku swojej działalności cieszy się największym zaufaniem wśród społeczeństwa, którzy bardzo chętnie co roku ją wspierają. W 2020 roku imieniem jej nazwano rondo w Warszawie, w dzielnicy Ursynów.

Występowanie w kalendarzach

Wydarzenia tego samego dnia

14 stycznia 2024
Światowy dzień logiki
Celem Światowego dnia Logiki jest jej rozpropagowanie w życiu codziennym, jak i zarówno w nauce, wiedzy i technologii, wymyślono je we współpracy z Międzynarodową Radą ds. Filozofii i Nauk Humanistycznych.
14 stycznia 2024
Dzień Ukrytej Miłości
To nietypowe święto obchodzimy miesiąc przed Walentynkami. A może warto przestać ukrywać własne uczucia? Co może pójść nie tak?
14 stycznia 2024
Dzień Osób Nieśmiałych
Ten dzień to doskonała okazja to przełamania nieśmiałości i wyjścia choć troszkę ze swojej strefy komfortu. Na co się dziś odważysz?
Obrazek pochodzi ze strony: wosp.org.pl Autor: WOŚP