2023 2024 2025

Międzynarodowy Dzień Koszuli

Święto nietypowe


W 2024 roku Międzynarodowy Dzień Koszuli wypada:
13 stycznia 2024
Sobota
Najbliższe wydarzenie wypada 13 stycznia 2025, czyli za 181 dni.
13 stycznia to wyjątkowy dzień dla fanów eleganckiego i stylowego wyglądu, a do jego świętowania potrzebujemy jedynie odpowiedniej koszuli! Ten uniwersalny element męskiej i damskiej garderoby, nareszcie doczekał się swojego święta! Od wieków kojarzona z dobrym gustem, to także symbol statusu społecznego. Jednak mało kto wie, że na początków swojego wynalezienia, była ona stosowana głównie do pracy w polu. Każda kolejna epoka wpływała na zmianę jej kształtu, czy kolorystyki. Obecnie jednak przestała być kojarzona z mundurem czy oficjalnym, służbowym spotkaniem. Różnorodność fasonów oraz wzornictwa sprawia, że idealnie sprawdzi się na każdą okazję. W dodatku można ją łączyć z wieloma ciekawymi elementami stroju oraz dodatkami. Doskonale prezentuje się zarówno z przetartymi dżinsami jak i kobiecą garsonką.

Pamiętajmy jednak, że koszula nigdy nie wychodzi z mody - dlatego warto ją nosić, nie tylko od święta! Niezależnie od naszej figury, wzrostu czy koloru karnacji sprawi, że dzięki niej zawsze będziemy wyglądać dobrze i na czasie!

Występowanie w kalendarzach

Podobne święta

30 października 2024
Dzień Spódnicy
Dzień Kobiecości.

Wydarzenia tego samego dnia

13 stycznia 2024
Dzień Wegetarian
Obchodzony w drugą sobotę stycznia. Wegetarianie to osoby które świadomie i celowo wyłączają ze swojej diety mięsa w tym również ryby i owoce morza. Dotoczy to też produktów pochodzenia zwierzęcego m.in. żelatyny.
13 stycznia 2024
św. Hilarego
Wspomnienie świętego Hilarego, biskupa i doktora kościoła.
13 stycznia 2024
Dzień Polskiej Wódki
Ten dzień można świętowań na przykład poprzez... wizytę w Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie
13 stycznia 2024
Dzień Wzajemnej Adoracji
Ten dzień to okazja do wielu miłych słów i gestów. Uśmiechnij się i bądź dziś uprzejmy dla każdego napotkanego człowieka.
Obrazek pochodzi ze strony: pexels.com Autor: Artem Beliaikin