2023 2024 2025

Dzień Wzajemnej Adoracji

Święto nietypowe


W 2024 roku Dzień Wzajemnej Adoracji wypada:
13 stycznia 2024
Sobota
Najbliższe wydarzenie wypada 13 stycznia 2025, czyli za 290 dni.

Miłe gesty i słowa poprawiają nastrój, a także sprawiają, że dzień staje się lepszy. Jeżeli chcesz sprawić przyjemność drugiej osobie, to możesz skorzystać z okazji nadarzającej się 13 stycznia, ponieważ to właśnie wtedy obchodzimy Dzień Wzajemnej Adoracji. Kilka komplementów z pewnością pozytywnie wpłynie na wzajemne relacje i sprawi, że będą one mocniejsze niż dotychczas.


To nietypowe święto swój początek ma w czasach I światowej, kiedy to chciano odwrócić uwagę od otaczającej ludzi przemocy, walki i widoku krwi. Ten straszny czas w dziejach ludzkości na szczęście się skończył, jednak święto z nami zostało i jest obchodzone po dziś dzień.


Adorować można zarówno wygląd drugiej osoby, jak i jej umiejętności, cechy charakteru oraz poczynania. To zachowanie może przybierać formę słów uznania, czynów, gestów, a także prezentów. Mężczyźni zdecydowanie bardziej docenią mówienie o ich osiągnięciach i mocnych stronach, kobiety natomiast chętniej słuchają komplementów na temat swojego wyglądu oraz inteligencji. Warto okazywać swoje dobre intencje nie tylko od święta, ale także na co dzień - w końcu nic tak nie umila dnia, jak przyjazne słowa wypowiedziane z ust lubianej, kochanej osoby.

Występowanie w kalendarzach

Wydarzenia tego samego dnia

13 stycznia 2024
Dzień Wegetarian
Obchodzony w drugą sobotę stycznia. Wegetarianie to osoby które świadomie i celowo wyłączają ze swojej diety mięsa w tym również ryby i owoce morza. Dotoczy to też produktów pochodzenia zwierzęcego m.in. żelatyny.
13 stycznia 2024
Międzynarodowy Dzień Koszuli
W tym dniu warto ubrać koszulę. Warto też jakąś kupić bo wiele sklepów robi w tym dniu promocję na tę część garderoby.
13 stycznia 2024
św. Hilarego
Wspomnienie świętego Hilarego, biskupa i doktora kościoła.
13 stycznia 2024
Dzień Polskiej Wódki
Ten dzień można świętowań na przykład poprzez... wizytę w Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie
Obrazek pochodzi ze strony: pexels.com Autor: Vlada Karpovich